Jestem tu by wspierać rozwój mowy u dzieci i zdolności komunikacyjne u dorosłych.
System MFS to zaawansowana metoda ortodoncji funkcjonalnej, która skutecznie koryguje zaburzenia motoryczne jamy ustnej i przywraca prawidłowe funkcje u dzieci i dorosłych. Oddychanie przez usta, nieprawidłowe połykanie, czy zgrzytanie zębami? Zapraszam na profesjonalną diagnozę, prowadzoną przez certyfikowaną terapeutkę.
Konsultacja to proces składający się z kilku etapów. Po pierwsze zaczynam od przeprowadzenia wywiadu, następnie wykonuje kompleksowe badanie logopedyczne. Kolejnym krokiem jest szczegółowe omówienie wyników oraz przedstawienie planu terapeutycznego, dostosowanego do potrzeb pacjenta.
W ofercie znajdziecie Państwo terapię miofunkcjonalną, prowadzoną przez certyfikowaną terapeutkę metody A. Kittel. Propozycja ta jest skierowana do osób z trudnościami w zakresie zaburzeń połykania, pozycji spoczynkowej języka, odgryzania i żucia, zapewniając kompleksowe i skuteczne rozwiązania.
Z powodzeniem prowadzę zabiegi elektrostymulacji logopedycznej w Krakowie. W szczególności skupiam się na pacjentach po rozszczepach oraz tych z dysfunkcjami, takimi jak porażenia nerwu twarzowego lub fałdu głosowego, oferując specjalistyczną opiekę i wsparcie.
Z satysfakcją wspieram pacjentów ortodontycznych, pomagając poprawić funkcję oddychania przez nos, pozycję spoczynkową języka oraz prawidłowy sposób połykania. Kompleksowo oceniam trudności, które mogą wpływać na efektywność leczenia ortodontycznego, oferując spersonalizowane podejście do każdego pacjenta.
Przygotowanie do zabiegu podcięcia wędzidełka językowego w moim gabinecie obejmuje wszechstronną ocenę funkcji języka i aparatu mowy. W trakcie tego procesu zapewniam pacjentom niezbędne wsparcie i ćwiczenia, które przygotowują do zabiegu.
Wystawiam zaświadczenia o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu, niezbędne na studia po dokładnej konsultacji i ocenie mowy. Oferuje szybkie terminy wizyt oraz kompleksową obsługę, dostosowaną do potrzeb studentów w Krakowie.
W trakcie spotkania logopeda przeprowadza wywiad z Rodzicem/Pacjentem oraz przeprowadza badanie. Czas konsultacji jest odpowiedni dla pacjentów dorosłych oraz starszych dzieci. W sytuacji złożonych trudności, wielu pytań lub spotkania z młodszymi dziećmi sugeruje wybór konsultacji 90-minutowej.
Spotkanie dedykowane jest młodszym dzieciom, które potrzebują więcej czasu na oswojenie się z nowym miejscem i terapeutą. Czas spotkania obejmuje wywiad, badanie, wnikliwe omówienie wyników z Rodzicem.
Pisemna opinia wydawana jest na prośbę Rodzica, w terminie do dwóch tygodni od spotkania.
Zajęcia logopedyczne są prowadzone w oparciu o spersonalizowany plan terapeutyczny. Metody terapii są dostosowane do potrzeb pacjenta. W trosce o najmłodszych zajęcia prowadzone są w bezpiecznej i życzliwej atmosferze. Rodzice po ich zakończeniu otrzymują informację zwrotną oraz zalecenia do pracy w domu. W ramach regularnej terapii, stali pacjenci mogą na spotkaniu bezpłatnie skorzystać z zabiegów elektrostymulacji i kinesiotapingu.
Tryb konsultacyjny dedykowany jest pacjentom, którzy przeszli już proces diagnozy i mogą kontynuować spotkania, co kilka tygodni. Jest to wygodne rozwiązanie np. dla dorosłych w leczeniu ortodontycznym lub dzieci w końcowej fazie terapii logopedycznej.
Terapią ręki określa się szereg dobranych indywidualnie ćwiczeń, których celem jest usprawnienie mechanizmów związanych z pracą i kontrolowaniem kończyny górnej. Obejmuje ona ćwiczenia, które usprawniają pracę palców, dłoni i rąk. Terapie rozpoczyna konsultacja logopedyczna, podczas której terapeuta nakreśla obszar trudności i opracowuje plan terapeutyczny.
Przygotowanie do zabiegu podcięcia wędzidełka językowego obejmuje wszechstronną ocenę funkcji języka i aparatu mowy. W trakcie tego procesu zapewniam pacjentom niezbędne wsparcie i ćwiczenia, które przygotowują do zabiegu. W ramach zajęć umożliwiam pacjentom możliwość skorzystania z zabiegów elektrostymulacji i dynamicznego plastrowania.
Badanie logopedyczne obejmuje ocenę aparatu mowy, funkcji głosowych, słuchowych i artykulacyjnych. Zaświadczenie na studia logopedyczne jest wydawane jedynie po uprzednim badaniu, podczas którego nie stwierdza się zaburzeń artykulacyjnych oraz nieprawidłowości w obrębie mowy.
W pakiecie 10 spotkań koszt 80 zł jedno spotkanie.
Zabiegi elektrostymulacji zawsze poprzedza diagnoza, czyli kwalifikacja pacjenta do zabiegu. Terapia polega na przyłożeniu specjalnych elektrod do skóry pacjenta w miejscach wymagających stymulacji. W zależności od celu terapii wykorzystuje się różne ustawienia prądów, które pozwalają dostosować intensywność i częstotliwość stymulacji do indywidualnych potrzeb pacjenta. Typowa terapia obejmuje cykl 15-30 zabiegów, każdy z nich trwa około 20-30 minut.
Spotkanie diagnostyczne, które obejmuje wywiad z pacjentem, analizę dokumentacji medycznej, oraz badanie logopedyczne ze szczególnym uwzględnieniem mięśni traktu ustno — twarzowego. Jedynie pacjenci, u których nie stwierdza się przeciwwskazań, są zakwalifikowani do zabiegów elektrostymulacji.
Na pierwszym spotkaniu terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, aby zrozumieć jego problemy oraz potrzeby. Wykonuję także diagnozę funkcjonalną, która obejmuje ocenę:
- postawy ciała
- warunków zgryzowych
- wielkości otworów nosowych i drożności dróg oddechowych
- funkcji połykania i mobilności języka
- sposobu oddychania
- artykulacji
Na drugim spotkaniu wykonuję się dokumentację fotograficzną, która pozwala na monitorowanie postępów terapii w czasie. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich stymulatorów do potrzeb pacjenta, uwzględniając indywidualne cechy anatomiczne i funkcjonalne. Po dobraniu stymulatorów pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia dotyczące ich stosowania oraz plan wizyt kontrolnych, które będą miały na celu monitorowanie postępów i ewentualne dostosowanie terapii do zmieniających się potrzeb pacjenta.
Stymulatory MFS są dobierane indywidualnie po dokładnej diagnozie i pomiarach.